Technologie rozwiercania kominów metodą diamentową

W każdym budynku, szczególnie jednorodzinnym powinna znajdować się wentylacja, która pomoże odprowadzić wydzielony gaz ze spalania różnego rodzaju paliwa czy też drzewa. Często istniejące już ciągi mogą być uszkodzone wskutek różnych pęknięć. Istnieje także możliwość, że zostały mocno zanieczyszczone sadzą, przez co są mniej wydajne. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie frezowanie kominów metodą diamentową.

Frezowanie kominów metodą diamentową – jak to wygląda?

Za pomocą tej metody można powiększyć otwór zarówno ceglany, jak i betonowy, posiadający zbrojenia. Cały proces odbywa się za pomocą specjalistycznych maszyn, czyli wierteł diamentowych o średnicy nawet 25 cm, których zadaniem jest pozbycie się wewnętrznej warstwy ciągu, a więc smoły, sadzy lub też i gruzu, przez co w znacznym stopniu można rozszerzyć przekrój wentylacyjny. Można zacząć się zastanawiać, czy maszyny usuwające i powiększające otwór nie naruszą całej konstrukcji. W przypadku, kiedy wybiera się frezowanie kominów metodą diamentową, nie trzeba się o to martwić.

 

Specjalistyczne urządzenia nie wytwarzają drgań, które mogłyby spowodować pęknięcia ścian tak, jak dzieje się to często w innych stosowanych rozwiązaniach. Wszystko to, dzięki zastosowaniu prowadnic, odpowiedniej konstrukcji silników, a także ustawieniu punktu początkowego i końcowego.

 

Dodatkowo, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że poprzez zastosowanie strumienia wody zasysany jest pył, wytwarzający się w trakcie pracy wierteł. Dzięki temu nie trzeba martwić się o ewentualne zapylenie wnętrza domu.

Frezowanie kominów – oszczędność pieniędzy

To, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że frezowanie kominów metodą diamentową pozwala na obniżenie kosztów. W innym przypadku prawdopodobna mogłaby okazać się rozbiórka całego ciągu, co wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego też lepszym sposobem na zwiększenie wydajności wentylacji i oczyszczenia jej jest właśnie przedstawiona technika, która oprócz tego, że nie będzie generowała dużych kosztów, to jeszcze w dodatku nie naruszy konstrukcji pozostałych ścian w budynku, co jest niezwykle ważnym czynnikiem.

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania