Technologie frezowania i rozwiercania kominów

Zależy nam na tym, żeby dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania. Dlatego w naszej codziennej pracy wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne technologie, sprzęt doskonałej jakości oraz trwałe i solidne materiały. Stosowane przez nas innowacyjne metody dotyczą frezowania kominów oraz całych systemów kominowych.

Metoda diamentowa od dołu, którą wykorzystujemy w trakcie frezowania kominów, to nowoczesny i mało inwazyjny sposób na poszerzenie średnicy przewodów. Wiercenie kanału staje się często koniecznością, na przykład w sytuacji, w której system zaczyna być niedrożny bądź wówczas, kiedy decydujemy się na wymianę pieca na model o większej wydajności. Dawniej istniała potrzeba rozebrania komina, ale dzisiejsze technologie, takie jak frezowanie diamentowe pozwalają na powiększenie otworu bez konieczności demontowania instalacji.


Frezowanie metodą diamentową składa się z kilku etapów. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwych prac przygotowujemy zabezpieczenia w formie prowadnic i konstrukcji silników. Dzięki tym działaniom wiertło nie wcina się zbyt głęboko. Rozwiercanie komina od dołu rozpoczynamy natomiast od precyzyjnego ustanawiania punktu startowego i końcowego, co pozwala nam otrzymać otwór o idealnie walcowym kształcie. Podczas frezowania dużą wagę przywiązujemy także do czystości - stanowisko jest przez nas na bieżąco sprzątane, a pył i gruz usuwane.

Więcej

Frezowanie przy użyciu nowoczesnego sprzętu umożliwia nam montaż systemów kominowych ceramicznych. Cechami, które wyróżniają nasze rozwiązania są duże cylindryczne otwory, odpowiedni sposób pionowego wpuszczania i kompleksowa izolacja termiczna.


Ceramika, którą wykorzystujemy przy realizacji projektów jest szczelna, odporna na pożar sadzy i działanie kwaśnego kondensatu. Ręczymy za swoje usługi oraz produkty, dlatego naszą ceramikę obejmujemy aż 30-letnią gwarancją.

Więcej

Wkład kominowy ceramiczny - dlaczego warto skorzystać z tej technologii? Zapoznaj się z artykułem!

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania